Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

Utworzono dnia 21.03.2018

Biedroneczki

Utworzono dnia 21.03.2018

Grupa przedszkolna Biedroneczki odwiedziła naszą placówkę, aby świętować Dzień Czytania z Franklinem.Dzieci wysłuchały książeczki pt "Franklin i niespodzianka". Następnie poogladały książeczki z serii o wesołym żółwiu i jego przyjaciołach.Nadszedł czas na kolorowanie obrazków z wizerunkami postaci wystepujących w opowieści.

czytaj dalej na temat: Biedroneczki

Klasa 2

Utworzono dnia 21.03.2018

Bibliotekę odwiedziła klasa 2 tutejszej Szkoły Podstawowej.Dzieci dotarły wraz z opiekunem Panią Beatą Borowską. Na początku zajęć odczytaliśmy wiersz o Wielkanocy z książki "Moje święta". Następnie dzieci przystąpiły do cześci plastycznej naszego spotkania-wykonały kolorowe zajączki wielkanocne.

czytaj dalej na temat: Klasa 2

Wycieczka Smerfików

Utworzono dnia 13.03.2018

Bibliotekę odwiedziła najmłodsza, ale za to bardzo liczna przedszkolaków wraz z opiekunami Panią Anną Lewandowską oraz Aleksandrą Sielezin :)

Dzieciaczki wysłuchały książeczek "Entliczek Pentliczek". "Na wyspach Bergamutach" oraz "Czarna Krowa" :) Poprzytulały nasze biblioteczne maskotki, a następnie wraz z naszą pomocą wykonały zabawki :) Gniotki- bo takie zabawki wykonaliśmy pomogą

czytaj dalej na temat: Wycieczka Smerfików

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Utworzono dnia 07.03.2018

5 marca odbyło się spotkanie autorskie z Panem Grzegorzem Kasdepke- polskim pisarzem dla dzieci i młodzieży, autorem scenariuszy i  dziennikarzem.Autorem bestsellerowych książek dla dzieci takich jak : Kacperiada, Boon czy ton czyli savoir-vivre dla dzieci, Co to znaczy, Kacper z szuflady, Horror czyli skąd się biorą dzieci.

Autor miał bardzo liczną publiczność, ponieważ w spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 3 ze Szkół Podstawowych z :Lubowidza, Sinogóry, Syberii i Zielunia.

czytaj dalej na temat: Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Klasa 1

Utworzono dnia 28.02.2018

27 lutego bibliotekę odwiedziła klasa 1 wraz z wychowawcą Panią Aliną Wasiak. W związku z tym,że za oknem mroźno, postanowiliśmy przywołać wiosnę :)

Na zajęciach przeczytaliśmy książkę "O chorym bocianku",a także rozwiązywaliśmy zagadki wiosenne :)

Dzieci wykonały cudowne bociany, które powstały z białego, czerwonego i czarnego papieru, patyczków do szaszłyków, wstążek oraz oczek :)

 

czytaj dalej na temat: Klasa 1

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke

Utworzono dnia 20.02.2018

Konkurs Wielkanocny 2018!

Utworzono dnia 20.02.2018

Drugi tydzień ferii

Utworzono dnia 29.01.2018

Za nami drugi tydzien ferii z biblioteką 2018. Podczas tego ostatniego tygodnia na zajęciach wykonywaliśmy kartki na Dzień Dziadka zdobione pięknymi kwiatkami i rybki z  kolorowych papierów.We wtorek na zajęciach powstały cudowne sowy z tekturowych talerzyków, malowane farbami,a  następnie udekorowane piórkami, cekinami i kolorowymi kółeczkami i serduszkami. :) Następnego dnia zadaniem dla dzieci było wykonanie kalendarzy na rok 2018. Dzieci z wielką precyzją ozdabiały swoje kalendarze  odpowiednimi gadżetami na każdy miesiąc :) Kolejny dzień to kolejne zadanie, tym razem w czwartek  na naszych zajęciach powstały maski karnawałowe :) Wykonanie maski nie było łatwym zadaniem, ponieważ dzieci musiały na początku odrysować swoje dłonie, odpowiednio je układając :) Kolejnym etapem było wycinanie i ozdabianie.Musimy przyznać,że maski są imponujace. Dzieci wykazały się niezwykłą kreatywnością :) Zwieńczeniem naszych ferii był bal karnawałowy!!! :) Bal był niezwykły.. Przybyłe na bal dzieci czekała niespodzianka :) Specjalnie dla nich zaprosiliśmy Pana Andrzeja Sztramskiego- muzyka z Lubowidza, który

czytaj dalej na temat: Drugi tydzień ferii

Pierwszy tydzień ferii 2018

Utworzono dnia 19.01.2018

Za nami pierwszy tydzień ferii z Biblioteką 2018.Tydzień pełen wrażeń, zabawy, prac plastycznych i czytania książek.Zajęcia rozpoczęliśmy od wykonania gwiazdek 3D oraz wesołych bałwanków.Podczas następnego spotkania dzieci wykonały cudowne, kolorowe gwiazdy betejemskie z papieru :) W środę  nasi mali uczestnicy z wielkim zaangażowaniem tworzyli koszyczki z rolek i kolorowych papierów. Kolejny dzień to kolejne wyzwanie, podczas czwartkowych zajęć specjalnie dla swoich kochanych babć  dzieci przygotowały upominki w postaci kolorowych konewek z kwiatkami :) Efekt tych warsztatów bardzo ich zadziwił, byli zachwyceni :) Dziś zakończyliśmy pierwszy tydzień ferii.Na dzieci czekała  wielka niespodzianka, ponieważ specjalnie dla nich zaprosiliśmy aktorów teatru z Krakowa, aby przedstawili spektakl pt."Zima u Kubusia Puchatka", który porusza temat zmian w przyrodzie.Bajka uczy empatii oraz tego,że rzeba pomagać sobie w trudnych zimowych chwilach, np. poprzez dokarmianie zwierząt.

czytaj dalej na temat: Pierwszy tydzień ferii 2018

Godziny otwarcia Biblioteki :

Poniedziałek- Piątek

   8.00 - 16.00

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Marzec 2019
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 28

W poprzednim tygodniu: 28

W tym miesiącu: 101

W poprzednim miesiącu: 93

Wszystkich: 3601

.